top of page

Případové studie: úspěšné příběhy vymáhání pohledávek

Zkušenost s vymáháním pohledávek si většina podnikatelů jistě ráda odpustí a místo řešení situace raději doufají, že klient zázračně prozře a fakturu nakonec proplatí. Strach je ale úplně zbytečný. Se smartcollection.app vymáhání pohledávek zvládnete levou zadní – bez stresu, zbytečných poplatků a během chvilky.


Je to jednoduché. Smartcollection.app v sobě kombinuje umělou inteligenci a zkušenosti vývojářů s vymáháním pohledávek pro banky a pojišťovny. Své peníze získáte v několika jednoduchých krocích:

  • Do aplikace nahrajete fakturu po splatnosti

  • Necháte umělou inteligenci, aby fakturu analyzovala

  • Zkontrolujete či doplníte propsané údaje

  • Vyberete si vymáhací proces

  • Těšíte se na své peníze


Ideální proces vymáhání vám doporučí sama aplikace, konečné slovo ale máte vy. Smartcollection.app pak podle vaší volby zahájí vymáhání – umí vygenerovat e-maily, posílat SMS nebo třeba vytvořit splátkový kalendář. A jak to funguje v praxi?


Dobrý konec

Firma ze západního Slovenska zabývající se výrobou kabelů a drátů se na smartcollection.app obrátila s pohledávkou ve výši téměř 30 000 Euro, tedy téměř 750 tisíc korun. U takto velké částky je dopad na ekonomickou situaci věřitele výrazný, proto se rozhodl pro rychlejší řešení, než je soudní líčení, a zároveň levnější, než je najmutí specializované agentury.


Proces vymáhání byl zahájen přes onetime smartcollection.app. Na připraveném tržišti se využilo neveřejných postupů a při osobním ekonomickém šetření na místě dlužníka byl nakonec sepsán splátkový kalendář, který klienta zavazuje k pravidelnému splácení.

Celková částka splátek zahrnuje samozřejmě i úroky z prodlení a smluvní pokuty. Tyto poplatky věřiteli pokryly náklady na individuální proces vymáhání, netratí tedy na celém případu ani korunu. Splátkový kalendář je v současné době monitorovaný a v případě, že dojde k jeho porušení ze strany klienta, předá věřitel celou věc soudu.



Rychlé řešení

To obchodní firma z Liberecka, která se zabývá prodejem železných velkoformátových komodit, šla do procesu vymáhání kvůli tomu, že německý klient nezaplatil celou smluvenou částku ve výši 32 200 Euro, tedy asi 806 000 korun. Fakturu sice částečně proplatil, následně se ale odmlčel a několik měsíců s věřitelem odmítal jakkoliv komunikovat.


Liberecká firma se obrátila na smartcollection.app, protože tato aplikace bez problémů zvládá i komunikaci v angličtině a je tedy vhodná i při sporech se zahraničními dlužníky. Nakonec se firma rozhodla pro standardní upomínací plán, a to včetně písemného doporučeného dopisu přímo na adresu německého klienta. Nic víc nebylo třeba, dlužník na výzvu prakticky ihned reagoval a sám navrhl, že zbytek částky zaplatí ve třech splátkách.

K částce se připočítala i pokuta ve výši 40 Euro. Náklady na proces vymáhání se tak liberecké firmě vrátily několikanásobně, protože standardní plán ji vyšel na pouhých 484 korun.


Složité případy

Není tajemstvím, že s nezaplacenými pohledávkami se nejčastěji potýkají řemeslníci. Zejména stavebnictví patří k nejrizikovějším podnikatelským oborům. Své o tom ví živnostník zabývající se stavebně montážními službami pro stavitele solárních zařízení, kterému klient nezaplatil pohledávku ve výši 56 000 korun.


Práce při montáži byly sice odvedeny řádně, avšak svých peněz se už řemeslník nedočkal. Když se jeho zástupce snažil peníze vymoci na vlastní pěst, nesetkal se s úspěchem. A není divu. Po zadání do systému smartcollection.app se totiž zjistilo, že klient je v insolvenci a byl na něj prohlášen konkurz. A to již v době, kdy vznikl dluh.


Protože tyto situace jsou velmi specifické, nelze na ně aplikovat jednotný postup. Platforma ale věřiteli poskytla odbornou konzultaci, která ho nasměrovala k možným řešením. I když své peníze dosud nezískal, je v kontaktu s právníkem, kterého rovněž aplikace může doporučit, a spolu analyzují další kroky. Zdánlivě bezvýchodná situace tak jistě brzy najde řešení.

2 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios

No se pudieron cargar los comentarios
Parece que hubo un problema técnico. Intenta volver a conectarte o actualiza la página.
bottom of page